איך בוחרים מקלחונים? מה חשוב באמת? ומה אסור לפספס? דברים שמאוד חשוב לזכור (ובעיקר להבין) כאשר אתם נמצאים צעד אחד לפני רכישת מקלחון חדש. נקודות חשובות שחבל להחמיץ יקחו אתכם צעד צעד לרכישה מוצלחת.

עוד הרבה לפני שאתם חושבים של שיטוט בחנויות מקלחונים או הזמנה אונליין. יש כמה דברים חשובים שתרצו לקחת בחשבון כשאתם קונים דלתות מקלחת חדשות. מעבר מהיר על השלבים האלה לפני קניית המקלחון תחסוך לכם זמן ומתח מיותר. ותייעל את התהליך של קבלת ההחלטות לגבי המקלחון החדש שלכם.

בחרו את סגנון שלכם: מקלחונים פינתיים, מקלחונים חזיתיים, דופן קבועה או אמבטיונים

הסתכלו על החלל שבו תורכב דלת המקלחון. האם החלל נמצא בפינת החדר וצריך שתי דלתות? לכך תצטרכו מקלחון פינתי.
האם החלל הרחצה שלכם נמצא בין שלוש קירות בצורת “ח” ? תצטרכו מקלחון חזיתי.
האם אתם צריכים רק דופן קבועה למקלחת (לא דלת נפתחת ונסגרת)? אתם צריכים מקלחון דופן קבועה
האם המקלחון יותקן על אמבטיה? אתם בטוח צריכים אמבטיון!

מדדו פעמיים, הזמינו פעם אחת

בצעו מדידות מדויקות של פתח המקלחת כדי להבטיח שדלתות המקלחון לאמבטיה שלכם יתאימו לחלל. השתמשו בנקודה הרחבה ביותר כדי לקבוע את הגודל המתאים. בחברות מקלחונים שמכבדות את עצמן, ישנו שירות מדידה עד בית הלקוח. שירות שלרוב כרוך בתשלום סימלי בלבד אשר מתקזז בסופו של דבר עם קניית המקלחון. בשירות המדידה מתקין מקצועי מגיע לבית הלקוח ומודד במדויק את חלל הרחצה. כמו כן המתקין יודע לתת מענה לחללים “מאתגרים”, כגון חלון שיושב על קו המקלחון, ארון אמבטיה או אסלה צמודים וכו’. בכל מקרה, מדידת שטח המקלחון תשמש לקבלת הצעת מחיר מדוייקת.

באיזה גימור יהיה המקלחון

מקלחונים לאמבטיה מגיעים לרוב בכמה גימורים: מקלחונים מעוצבים עם פרופיל לקיר (פרזול) – פס אלומיניום שיוצר מסגרת למקלחון ומעניק תמיכה מלאה לדלת ולפתיחתה. מקלחונים ב”מראה נקי” Framless – ללא פרופילים, עם חיזוק “מקל סבא” או צירים עליונים במראה מינימליסטי. צירים יכולים להגיע במספר צבעים: מקלחון שחור, ניקל, לבן ואפילו זהב. תלוי כמובן בדגם שבחרתם.

אחד העיצובים הבולטים כיום במקלחונים הוא הפרזול השחור. מקלחונים שחורים מככבים כמעט בכל אולם תצוגה גדול. ועם אהבתם את הפירזול, אבל לא את הצבע השחור… תוכלו תמיד לבחור מקלחון בגימור ניקל שישאר תמיד עדכני.

באיזו זכוכית חשקה נפשכם

החליטו על הסגנון הזכוכית שמצא חן בעיניכם! אם פרטיות חשובה לכם. צריבת שבלונה חלבית (עם קוביות או פסים) תוכל להסתיר את המתרחץ בזמן שבן בית אחר משתמש בחדר הרחצה באותו הזמן.
אם אתם רוצים לשדרג את חלל המקלחת לגמרי, בחרו בצריבה אומנותית שתקבע את עיצוב החדר כולו. כיום ישנן אינספור אפשרויות לצריבה אומנותית במקלחונים. מדוגמאות פרחים, גלים, חיות, צורות גאומטריות ושאר דוגמאות שתתפלאו כמה מדהים הם יוכלו להראות על דלת המקלחת שלכם. ולבסוף אם הטעם שלכם הוא יותר מינימליסטי, ואתם מעדיפים שדגש העיצוב יהיה על ידי הקרמיקה. או שאתם פשוט מתקשים להחליט ביניכם איזה עיצוב עדיף. בחרו ב”מראה הנקי“. זכוכית שקופה נקייה שתהיה עדכנית ויפה גם שנים רבות אחרי שצו האופנה יתחלף.

איך בוחרים מקלחונים במבט כללי

קחו צעד אחד אחורה והסתכלו על כל חדר האמבטיה שלכם ותחליטו. האם אתם רוצים שעיצוב דלת המקלחון שלכם והצירים (או הפירזול) יתאימו לעיצוב שכבר קיים בחדר? תוכלו תמיד “לפתוח דף חדש” (או דלת) כהתחלה חדשה. ולהוסיף פריטים ואביזרים לאמבטיה שיתאימו לעיצוב החדש.

תנו הצצה לפני שאתם קונים

במקום לנסות לדמיין איך יראו דלתות המקלחת שלכם, השתמשו בתכנות עיצוב והדמיה כדי לנסות סגנונות שונים ומצאו את הדלת המתאימה לכם. אתם יכולים להציץ גם בתמונות של מקלחונים אחרים שהחברה כבר ייצרה ולהשוות בין הסגנונות. לרוב חברות מובילות מנהלות דפי פייסבוק או אינסטגרם ומפרסמות מעת לעת את הדגמים שהיא מייצרת ולפעמים אף תמונות של מקלחונים לאמבטיה שהיא מתקינה אצל לקוחותיה.

אם תקפידו על כל אחד מהשלבים האלה, אתם יכולים להיות בטוחים שתזמינו מקלחון מעוצב של חלומותיכם. עכשיו תוכלו להרגיש בטוח בחנות או בשיטוט באינטרנט לאחר שקיבלתם תשובות על הנקודות החשובות. בכל שאלה נוספת בנוגע לאיך בוחרים מקלחונים נכון, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 03-5574000 ובאולם התצוגה ברחוב השיקמה 21, אזור. ועכשיו קדימה, קנייה מהנה!