חיפוש מקלחונים עשוי להיות עסק מבלבל. אם התחלתם בשיטוט באינטרנט או הסתובבתם באולמות התצוגה, יתכן והרגשתם קצת אבודים. זאת בעיקר בגלל ההיצע הרחב וטווח המחירים הגדול. בין אם אתם משפצים למקלחת חדשה בחדר הרחצה שלכם או אם אתם מעוניינים להוסיף מקלחון למקלחת קיימת. ייתכן שאתם תוהים איזה מקלחון מעוצב יתאים לחלל שלכם. אפשרויות רבות שכדאי לשקול כוללות מקלחון ממוסגר או חסר מסגרת, מקלחוני הזזה, עם צירים. כמו כן, מקלחון עם צריבה “חלבית” חלקית או מלאה על זכוכית שקופה, דלת מקלחת עם צריבה אומנותית או מקלחון שקוף לגמרי. עם זאת, אל דאגה! כבר 40 שנה שאנו חוקרים בהרחבה את העניין כדי להביא לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירת המקלחון הטוב ביותר עבורכם.

מעבר לסגנון, בעת בחירת מקלחון לאמבטיה (מקלחון פינתי או מקלחון חזית) לשימוש פונקציונאלי. דלת מתקפלת “אקורדיון” (דו פרקית) מזכוכית היא האפשרות הטובה ביותר. להלן כמה סיבות לכך שדלת מסוג זה מתאימה למקלחת שלכם:

רבגוניות – התקנה על אמבטיה או מקלחת.

חוסך מקום – אידיאלי לחדרי אמבטיה קטנים ללא מקום לדלת להיפתח החוצה.

עלות – התקנה פשוטה, במחיר סביר.

התאמה אישית – מגוון אפשרויות מסגור וגימור זכוכית על פי טעמכם האישי.

בעוד שדלת אקורדיון היא בחירה הגיונית המתאימה לכל מקלחת. כדאי שתדעו גם מהן אפשרויות המקלחון האחרות מבחינת סגנון ופונקציונאליות. הבה נבחן את האפשרויות של מקלחונים, כך שתדעו היטב לפני שתבחרו.

מקלחונים מתקפלים, או בשמם השני דלתות אקורדיון (דלת דו פרקית)

מקלחוני אקורדיון הן הבחירה הנכונה, בין אם חדר הרחצה שלכם משלב אמבטיה או מקלחת או שהוא מצומצם בשטחו. מכיוון שקיפול המקלחון מובנה בתוך מסגרת האמבטיה או המקלחת. אין צורך לנצל את שטח הרחצה כדי שדלת המקלחת תיפתח. דלתות אקורדיון מתקפלות מתוכננות במיוחד לאמבטיות ומקלחות רחבות יותר. תכנון שיכול להיות מאתגר למצוא דגם מתקפל המתאים גם לחלל קטן.

איזה צד של המקלחון מזכוכית צריך להיפתח?

אנו מציעים כי מקלחון מתקפל יפתח מהמקום בו נמצא גוף המקלחת. כדי שיאפשר לכם להתאים את טמפרטורת המים מחוץ לאמבטיה או למקלחת. עם זאת, זו הבחירה שלכם כבעלי בית. אולי אפילו תעדיפו דגם מתקפל שבו שני הצדדים נפתחים.

האם מקלחונים מתקפלים הם האפשרות הטובה ביותר לחדר רחצה קטן?

דלתות מתקפלות הן בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר לחדר אמבטיה שבו המרחב מהווה בעיה. עם דלתות צירים בחדר אמבטיה תצטרכו לקחת בחשבון את שטח החלל שהמקלחון יצטרך כדי להיפתח בצורה מלאה.

דלתות מקלחון למקלחת צרה

דלתות צירים הן האפשרות הנכונה לחדרי מקלחת. מקלחונים מעוצבים עם צירים פועלים באופן דומה לכל דלת ביתית. הם נפתחים החוצה עם אפשרות לפתיחה פנימית כדי לספק גישה נוחה למתרחץ. אופציית אחת היא מקלחון הדלת הכפולה. מקלחון לאמבטיה עם צירים משני צידי תא המקלחון וידית לכל דלת הממוקמת באמצע. עיצוב דלת מקלחת פופולרי נוסף הוא דופן קבועה עם דלת צירים צמודה, כך שלוח יגן על חלק מהמקלחת בעוד דלת מספקת גישה מבפנים ומבחוץ.

האם דלתות מקלחת צריכות להיפתח פנימה או החוצה?

מקלחונים עם דלתות נפתחות החוצה. עם זאת, ניתן להתקין מקלחונים עם דלתות הנפתחות החוצה ופנימה. למקלחונים עם דלתות שנפתחות כלפי חוץ, ודאו שיש בחדר הרחצה שלך מספיק מקום לשימוש באביזרים אחרים. כמו השירותים, כיור אמבטיה או הארון מקלחת בזמן שדלת המקלחת פתוחה. על מנת שאפשר יהיה לחלץ מתרחץ שנפל ולהוציאו.

מקלחונים עם פרופילים לעומת מקלחונים במראה נקי

הן למקלחונים עם דלתות אקורדיון והן למקלחוני צירים יש מסגרות אופציונליות, כך שבחירת מסגרת תלויה בעיקר בהעדפת הסגנון שלכם וביכולות ההתקנה. בואו נסתכל מקרוב על היתרונות והחסרונות של מסגרת מקלחון, וכיצד היא יכולה להשפיע על המשיכה האסתטיות והפונקציונליות בחדר האמבטיה שלכם.

מקלחוני פרופילים, או בשמם האחר מקלחונים עם “מזוזת” אלומיניום

פרופיל ציר ארוך עשוי בדרך כלל מאלומיניום ומותקן כמחסום נוסף כדי להגן על שאר חדר הרחצה מפני יציאת מים, טפטופים על הרצפה או משטחים אחרים. אם תבחרו להתקין מקלחון עם דלת פרופיל, תוכלו להשתמש בלוחות זכוכית דקים יותר לדלת מכיוון שפרופיל ציר מוסיף תמיכה נוספת. דלת עם פרופיל נותנת מראה מסורתי יותר לחדר הרחצה מול המראה המודרני והמלוטש של דלת ללא פרופיל במראה נקי.

האם דלת עם פרופיל היא בחירה טובה יותר לחדר אמבטיה קטן?

הפרופיל אינו תופס שטח נוסף מעבר לדלת המקלחת עצמה, כך שתוכלו לבחור מקלחון עם פרופיל או  Framelessלחדר אמבטיה קטן. לרוב, מדובר בהעדפה אישית מבחינת סגנון ונוחות ניקיון.

זכרו כי למקלחונים עם פרופילים יש שיטות התקנה המתאימות לכל עיצוב מקלחת שיש. מקלחון נטול מסגרת דורש התקנה ייחודית שיכולה להיות קשה אם יותקן בחלל מקלחת קטן מאוד.

מקלחונים עם דלתות מקלחת ללא מסגרת במראה נקי

במקרים מסוימים יש צורך בזכוכית עבה יותר כדי לתמוך בדלת מקלחת ללא פרופיל בצורה מספקת. צפו שהסוג הזה של המקלחון יעלה יותר. אין מקום לטעויות בהתקנת מקלחון ללא פרופיל כראוי. אפילו הפער הקטן ביותר בלוחות הזכוכית מגביר את הסיכון לדליפת מים מהמקלחון, לכן שימו לב כי ייתכן שתזדקקו לאיש מקצוע בתכנון, מדידה והתקנת המקלחון.

עם זאת, קל יותר לנקות את דלתות המקלחת ללא פרופיל מכיוון שיש פחות אזורים ללכידת לחות והצטברות שאריות סבון. מבחינה עיצובית, מקלחון עם דלתות מקלחת ללא פרופיל מושך ויזואלית.

האם מקלחון ללא פרופיל דולף?

שוב, אנו מדגישים את החשיבות של התקנה מקצועית של מקלחונים לאמבטיה או דפנות מקלחת ללא פרופיל למניעת דליפה. אם ההתקנה נכונה, מקלחונים עם דלתות ללא פרופיל אינן דולפות.

מקלחון עם זכוכית שקופה לעומת זכוכית עם צריבה

החלטה אחרונה שתצטרכו לקבל בעת בחירת המקלחון היא בחירה בזכוכית צרובה או בזכוכית שקופה.

מקלחונים עם צריבה “חלבית”

צריבה של דלתות מקלחת מזכוכית מעניקה מראה של כפור, בדומה לכפור שנאסף על חלונותיכם ביום חורף קר. דלתות זכוכית עם צריבה “חלבית” טובים למתן פרטיות. בדרך כלל, צפו שהזכוכית הצרובה (חלבית) תהיה יקרה יותר בהשוואה לזכוכית שקופה בגלל העיבוד הנוסף.

האם קל יותר לנקות מקלחון עם זכוכית צרובה “חלבית”?

יש לנקות את הזכוכית הצרובה בתדירות נמוכה יותר מזכוכית שקופה מכיוון שהגוון מסתיר כתמי מים ולכלוך. אם אתם מחפשים אפשרות תחזוקה נמוכה יותר למקלחון שלכם, לוחות זכוכית צרובה עשויים להיות הדרך הטובה ביותר.

מקלחוני זכוכית שקופה

דלתות מקלחון זכוכית שקופה וצלולה אינן מספקות פרטיות למתרחץ, אך הגימור השקוף נותן אשליה של חדר אמבטיה גדול יותר. דלת אמבטיה עם זכוכית שקופה גם נוטה להיות זול יותר ממקלחון זכוכית צרובה “חלבית”.

האם תוכלו לצרוב מקלחונים שקופים?

אם אתם מתקשים להחליט בין מקלחונים לאמבטיה עם זכוכית “חלבית” או שקופה, השתמשו בזכוכית שקופה מכיוון שתוכלו לצרוב אותה בעצמכם בעזרת טכניקות כמו הדבקת מדבקה לחלון או תרסיס צבע

ולסיכום

מקלחונים מתקפלים במראה נקי עם צירים או פרופילים, חלביים או שקופים. וזה עוד הרבה לפני שדיברנו על מקלחונים פינתיים, מקלחונים חזית. מקלחון דופן קבועה או אמבטיונים (אמבטיון הוא בעצם דלת מקלחת שיושבת על אמבטיה). ישנם אינספור שילובי מקלחונים ליצירת המראה המושלם במסגרת התקציב שלכם. עכשיו שאתם יודעים קצת יותר האפשריות לבחירת מקלחון, תוכלו לקנות בבטחה את מקלחון חלומותיכם.

מתחילים מאפס ולא בטוחים אם אתם רוצים שילוב של מקלחת/אמבטיה או תא מקלחת? כששיפוץ חדר המקלחת מתחיל להירקם. אל תשכחו לבדוק שוב את הרעיונות המדהימים שלנו לעיצוב חדר האמבטיה כאן! לייעוץ חינם צרו קשר בטלפון 03-5574007 או בקרו אותנו באולם התצוגה ברחוב השיקמה 21, אזור