בכל הנוגע לעיצוב הבית יש מעט חדרים שיש להם השפעה רבה בעיצוב כשל חדר האמבטיה או המטבח. יש משהו נפלא בלקיחת חדר אמבטיה ישן ועייף ולגרום לו להיראות שוב מבריק ונוצץ. עם זאת, רוב האנשים מתכווצים מהמחשבה על שיפוץ חדר מקלחת מחשש לגרוע מכל כשמדובר במצבם הכלכלי. החדשות הטובות הן ששינויים קטנים יכולים להוביל לשינויים גדולים בחללים פצפונים כמו חדרי אמבטיה. שינויים כמו מקלחון לאמבטיה, מגבות ושאר אביזרים אינם חייבים להיות במחירים אסטרונומים על מנת להיות יעילים.

איפה כדאי להתחיל

ההצעה שלנו לגבי חדר אמבטיה היא ראשית, למצוא היכן הפגמים הגרועים ביותר ונקודות התורפה של חדר המקלחת שלכם. צביעת הקירות יכולה להיות מקום טוב להתחיל בו. אך תחילה עליכם להחליט האם אתם מתכננים אולי להסיר ארון כלשהו. בעקבות שינוי זה עדיף יהיה לשמור את צביעת הקירות להמשך הפרויקט ולא להתחלה. חלפו הימים בהם ארונות ענקיים היו הבחירה הפופולרית עבור חדרי אמבטיה. עכשיו אנשים רוצים שחדרי הרחצה יראו כחלל פתוח וגדול. המשמעות היא שארונות ואביזרים נלווים יהפכו קטנים יותר.

מרבית בעלי הבתים מגלים שהסרת ארון אמבטיה מגושם מוביל לעיתים קרובות לטלאים בקירות ולחורים בולטים בריצוף. אלו יצטרכו טיפול די מהר, מה שאומר שרק לאחר הסרת ארונות אמבטיה בחדר הרחצה יהיה זה זמן טוב לבחור צבע לקירות ולריצוף. חדרי אמבטיה קטנים נראים נהדר עם צבעים בהירים יותר על הקירות על מנת להעניק להם מראה גדול יותר. השתמשו במגבות וקישוטים בצבע בכדי להכניס נקודות כהות יותר אך שימרו על הקירות בהירים ומאירים. בחרו גם צבע שיוכל לעמוד בלחות הגבוהה של חדרי האמבטיה.

צבע ריצוף

ריצוף בחדר אמבטיה צריך גם להיות עמיד בחום ולחות גבוהה מכיוון שחדר זה מאוד פגיע. מסיבה זו, הפרקט גם אינו הרצפה הנבחרת ברוב חדרי הרחצה. אלא אם כן אלו אריחי קרמיקה דמוי פרקט. אריחי קרמיקה הם בחירה מצוינת ולא יקרה בכלל. ישנם גם כמה למינציות שנועדו לסביבה של לחות גבוהה כמו שתמצאו בחדר האמבטיה. בחרו ריצוף שיבליט את צבע הקירות ואת התחושה הכללית של החדר שאתם מקווים להשיג בזמן עיצוב הבית וחדר הרחצה שלכם, מכיוון שזה לא משהו שאתה רוצה לשנות לעתים קרובות.

מקלחון לאמבטיה

השירותים בחדר האמבטיה הם די פשוטים לרכישה. אך אנו ממליצים להשאיר אותם כפי שהם אלא אם כן יש צורך דחוף להחליפם. זה לא הליך פשוט והמומחים בתחום יקרים. במקרה זה “אם זה לא שבור אל תגעו בזה” הוא מוטו מצוין לחיות על פיו. הדבר נכון גם לגבי המקלחת. אלא אם כן, אתם פשוט לא יכולים לחיות עם המקלחת (או האמבטיה) שלכם כפי שהם. זה הזמן בו כדאי לכם לנסות להזמין איש מקצוע שיכנס ויחדש את האמבטיה שלכם. וכן, אנו מדברים על חידוש ולא שיפוץ כללי, כמו שאולי חשבתם. חידוש הרבה פחות יקר מאשר לרכוש אמבטיה חדשה לגמרי או להחליף קרמיקה בכל חדר האמבטיה. התקנת מקלחון חדש במקום וילון אמבטיה, או התקנת אמבטיון (דופן זכוכית לאמבטיה) במראה חדשני יוסיף למראה הכללי של החדר.


כמובן שיש להחליט קודם אם תצטרכו מקלחון חזית, מקלחון פינתי או אמבטיון. כמו כן תצטרכו לבצע מדידה של החלל שתרצו לשדרג. כיום ישנו מבחר רב של מקלחונים מעוצבים במידות ובגדלים שונים. מקלחון שחור או מקלחון לאמבטיה במראה נקי. מקלחון מעוצב בחדר המקלחת שלכם יראה מבריק כמו חדש. כך תוכלו להימנע מהעלות הגבוהה לשיפוצניקים למרות העובדה שבכל זאת אתם משלמים עבור חידוש מאנשי מקצוע מומחים בתחום המקלחונים לאמבטיה. להלן כמה דוגמאות למקלחונים לאמבטיה שחורים שיכולים לשדרג לחלוטין את כל חלל המקלחת.

כדי לסכם את הדברים, תתפלאו מה ההבדל שיכולים לעשות ידיות, תאורה פשוטה ואביזרים בחדר האמבטיה. הוסיפו כמה מנורות לתאורה עדינה וכמה נגיעות דקורטיביות משלכם ויש לכם חדר אמבטיה חדש מבלי לרוקן את הכיסים. המקלחון, המגבות והאביזרים יתנו את הטון הסופי בעיצוב החלל וייצרו את האווירה הכוללת שאתם מקווים להשיג בחדר האמבטיה שלכם. וכל זה יכול להתבצע צעד אחר צעד ללא לקיחת הלוואות מיותרות. תתחדשו!