בין אם אתם מוסיפים מקלחונים או אמבטיונים חדשים או מעוניינים בחידוש מקלחת קיימת, תצטרכו לקחת החלטות חשובות. אחת מהן תהיה בחירת מודל דלתות המקלחון שעליכם לקנות. אמנם הבחירה שלכם במקלחון יכולה להיראות שקופה כמו הזכוכית, אך למעשה במציאות היא קצת יותר מורכבת. עובדות חשובות שתשמחו לדעת כוללות את המידות המדויקות של חלל הרחצה שלכם. כמו למשל, מהו המרווח בין המקלחת לאביזרים אחרים (ארון מקלחת, אסלה וכו’), כמה אתם רוצים להשקיע בניקיון יומי. והאם אותם מקלחונים פינתיים או מקלחונים חזית ללא פרופילים ב”מראה נקי” שראיתם בקטלוג לעיצוב הבית, הם באמת מתאימים לכם.

תסתכלו על המקלחון היפה הזה בראש העמוד, עם הצירים המוזהבים מבית “מיטרני”. כן, הוא יוצר בהתאמה אישית והוא בהחלט מפואר. אבל זו גם דוגמא לכך שיש המון אפשרויות למקלחונים בטווח מחירים שונה. כשאתם חמושים במידע עדכני, הבחירה הנכונה ביותר לחדר האמבטיה שלכם תהיה מהירה ומוצלחת.

מקלחונים או אמבטיונים ללא פרופילים

מהם מקלחונים ללא פרופילים (ללא מסגרת), ולמה נראה שכולם רוצים מקלחון כזה?

מקלחון “ללא פרופילים” עשוי מזכוכית מחוסמת. זכוכית שאינה צריכה תמיכה של מסגרת אלומיניום מסביב. העיצוב הוא במראה נקי ומודרני ללא חסימות נראות לעין. בעצם, אחת הסיבות לכך שמקלחונים במראה נקי הן כל כך פופולריות היא שהן מציגות קרמיקה באופן אולטימטיבי. עיצובים מורכבים של אריחי קיר יזכו לבמה המתאימה.

דבר אחד חשוב הוא, שלרוב מקלחונים ללא מסגרת כוללים מעט מתכת. יחידות זכוכית בלי מסגרת יכולות להיות כמעט ללא אלומיניום. חוץ מתופסן על כל לוח, ציר וידית. בנוסף, המונח “בלי מסגרת” יכול להתייחס גם לדלתות עם פרופילים לאורך הקצה העליון ומסביב לדפנות. סוג זה של מקלחון מעוצב מכונה לפעמים, אך לא תמיד, גם כ”ללא מסגרת “.

לידיעתכם, מקלחון ללא מסגרת עולה בדרך כלל יותר מאשר דגם מקלחון קלאסי.

מקלחונים שחלקם ללא מסגרת

אם אתם רוצים את המראה המודרני של מקלחון (מקלחון חזית או מקלחון פינתי) ללא מסגרת אך התקציב שלכם אינם מאפשר זאת, דגם שבחלקו ללא מסגרת יכול להוות תחלופה מצוינת. חפשו חלקים באיכות גבוהה כמו צירים מחוברים לצמיתות, ציפוי זכוכית וידיות מוצקות. דלת ציר חסרת מסגרת עם זכוכית מחוסמת מסייעת להקניית מראה חלק.

מקלחונים עם פרופילים

זה שהם יותר זולים ממקלחונים ללא מסגרת, לא אומר שמקלחונים ממוסגרים (עם פרופילים) לא יכולים להיות יפים. מקלחונים לאמבטיה עם פרופילים (ציר אורכי), נוחים מאוד לשימוש. תוכלו למצוא הרבה דגמים שהם לא רק בצו האופנה אלא גם עמידים ביותר. עם אורך חיים ארוך במיוחד, הודות למסגרת אלומיניום חזקה שמוסיפה תמיכה וחיזוק לקיר. בעוד שדלת חסרת מסגרת, עם גימור בצבע המקיף את היחידה משמיעה אמירה בולטת שנותנת אמירה באותה מידה בחדר רחצה קלאסי או מודרני (אל תשכחו להוסיף כיסוי לחור הניקוז באותו הצבע).

מקלחונים לאמבטיה, או בשמם המקצועי, אמבטיונים

אם אינכם יכולים להיפרד מהאמבטיה שלכם, אך השתוקקתם למראה יוקרתי יותר מאשר וילון? אמבטיון יכול להיות הפשרה שלכם. בדגמי אמבטיונים הדלתות מורכבות עם פרופילים לקיר או מורכבות על ידי צירים. ממש כמו מקלחונים מעוצבים שכבר ראיתם.

דלתות מקלחון

מקלחונים עם דלתות, נפתחים בעצם כמו דלת רגילה. והם יכולים להקפיץ את העיצוב במקלחת סטנדרטית ולשנות את כל מראה החדר. אם אתם מתכוונים לקנות דלת מקלחון, כדאי להזמין איש מקצוע (מתקין מקלחונים) שימדוד עבורכם את שטח הרחצה. והכי חשוב, הוא יוכל לוודא עבורכם שיש מספיק מקום בין הדלת שנפתחת לבין אביזרי האמבטיה שמסביב: ארונות אמבטיה או אסלה, עוד לפני ההתקנה.

מקלחונים או אמבטיונים מתקפלים, או לחילופין מקלחון אקורדיון

דלתות “אקורדיון” במקלחון לאמבטיה הן אפשרות טובה כאשר אתם צריכים פתח מקלחון גדול יותר אך אין לכם מספיק מרחב לדלת על ציר או פרופיל. מקלחוני אקורדיון מציעים מראה “זכוכית נקיה” בהתאמה אישית וניתנים להתקנה במקלחת או על אמבטיה.

מקלחון בגימור זכוכית

מקלחונים מזכוכית שקופה יכולים להיות כמו יצירות אמנות. חשבו להוסיף ציפוי אנטי קאלק לדלתות המקלחון למניעת הצטברות אבנית ואז אתם רגועים.

מקלחונים מעוצבים

מקלחון עם צריבה גאומטרית (צריבת שבלונה) או מקלחון עם צריבה אומנותית יוסיפו פרטיות ו עיצוב למקלחת שלכם. מה עוד שהם נוחים יותר לתחזוקה מאשר מקלחונים מזכוכית שקופה.

בכל שאלה נשמח לייעץ ללא עלות בטלפון 03-5574007, בפייסבוק או באולם התצוגה שברחוב השיקמה 21, אזור