גם היום מראות בעולם הפנג שואי מעוררות מחלוקת. מה שבהחלט איננו שנוי במחלוקת הוא היכולת שלהן להחזיר אור לנקודות בחלל הבית. בעיקר נקודות שהיו זקוקות להדגשה, להארה והאפקטים הוויזואליים שהן יוצרות. היופי שהמראות מוסיפות לבית, הערך הדקורטיבי שלהן. כמו כן, המרחב הנוסף שהן מייצרות והפונקציונליות שלהן, מקובלות על כל מומחי הפנג שואי המערבי או המסורתי. מראת פנג שואי, לא משנה לגבי המחלוקת הטמונה ביעילותה כתרופה, משרתת מטרה טובה. ויש להשתמש גם במראה עם תאורה עם בכל עת.

כעת מתעוררות הדיעות המנוגדות לגבי מראת פנג שואי. בעיקר, האם המראה מרפאה… או לא.

מראות מרפאות

לאלה הטוענים כי מראות משמשות כתרופה. מאמינים כי הארת הבית באופן שווה חשובה מאוד בניהול הצ’י. באם נותרה נקודה חשוכה, אפילו אחת בבית, היא תפגע בהכרח בהפצת הצ’י. מראה בעולם הפנג שואי עשויה לשמש גם כתרופה שמניחים אותם על עמודים, כך תתאפשר זרימת האנרגיה בכל חלל הבית. הטענה היא שמראות בעולם הפנג שואי פועלות להסרת אנרגיה שלילית. אופן השימוש בהן בדרך זו פועלת בדומה לאופן בו משכך כאבים פועל בגוף.

מראות אינן מרפאות

מצד שני, מי שאינו מאמין שמראה היא תרופה. טוען בעיקר כי הפנג שואי נשלט רק על ידי חמישה יסודות: אדמה, עץ, מתכת, אש ומים. חמשת יסודות אלה כבסיס לריפוי בעיות בתוך הבית. פנג שואי התחיל הרבה לפני שנוצרו מראות, מה ששימש בזמנו היו משטחים עשויים ברונזה ומתכות אחרות. אם כן, לטעון בזמנים רחוקים אלו כי מראות הן מוצר פנג שואי… לא יהיה הגיוני.
ובנושא אחר מראה, לא משנה מה עובייה, לעולם לא תוכל להכיל או להחליף אנרגיה. השימוש העיקרי בה הוא רק להעביר אור. מכיוון שמדובר בנושא שאינו שנוי במחלוקת, ניתן לאמר שניתן להשתמש במראות ככלי עזר חשוב בתרגול הפנג שואי.

אפילו הפצת אור בתוך הבית עם תאורה מתאימה הוא מרכיב חשוב מאוד בפנג שואי. כשיש אזורים בבית שאין בהם אור רב אך ניתן להשתמש בתאורה קונבנציונלית. השתמשו במראה עם תאורה על פי הפנג שואי כדי לרפא ולתקן את הפינות והנקודות הכהות יותר. לדוגמא: מראות עם תאורה, מראות ללא תאורה, מראות צורתיות, מראה עם מפשיר אדים
אלו הן דוגמאות בהן מראות מעולם הפנג שואי ישמשו ככלי עזר מצוין כאשר התאורה אינה מספקת.

החלק הדרומי בבית הוא אזור התהילה. זה המקום שבו עליכם להדגיש את התוכניות והיעדים שלכם ולהציב סמלי פנג שואי התואמים את חלומותיכם. ולא היית רוצה שחלק זה יהיה משעמם. כאשר האור אינו מספיק, מראת פנג שואי יכולה לעזור.
החלק הדרום מזרחי בבית הוא אזור הקריירה. אור מלבני מייצג התפתחות וצמיחה. אם יהיה לך מוזר להציב מראה מלבנית על הקיר, מדוע לא לנסות מראת פנג שואי עם תאורה מלבנית?!

הסלון הוא גם מקום טוב להוסיף מראות. ישנם עוד אזורים אחרים בבית שיכולים להשתמש באור נוסף. מראה מעולם הפנג שואי עלולה לגרום לסטייה של אנרגיה, תלוי כמובן בתאורה שהיא כבר מכילה או החפצים שכבר קיימים בחדר. הנקודה העיקרית היא, בדרכה שלה, מראה בהחלט משרתת מטרה טובה מלבד היותה דקורטיבית אל תשכחו לנסות.

לכל החידושים בעולם המראות עכשיו גם בפייסבוק