עיצוב בית כפרי, יכול להיות מאתגר. כבר מהרגע הראשון, בחירת נושא או סגנון לעיצוב הבית הופך להיות לפעמים מורכב. בעיקר מפני שיש הרבה ממה לבחור. אחד הסגנונות הפופולריים ביותר לעיצוב כיום הוא עיצוב בית כפרי. אולי הוא הפופולרי ביותר מכיוון שהוא מספק אווירה מזמינה ותחושה ידידותית כללית. עיצוב הבית בסגנון המיוחד הזה, בגלל האווירה החמה שהוא משרה. מעניק הנאה לאנשים החיים בבית ולאורחים.

כמו כל פרויקט לעיצוב הבית, על בעלי הבית תחילה להחליט היכן הם רוצים להשתמש בעיצוב הבית הכפרי. חלק מהאנשים בוחרים להשתמש בסגנון זה בכל הבית ואילו אחרים מחליטים להשתמש בעיצוב בית כפרי המתמקד בחדר אחד או שניים בלבד, למשל המטבח והסלון. מכיוון שסגנון זה מיועד לאנשים שנהנים מפשטות ומהטבע, בעלי בתים מסוימים עשויים להחליט לקחת את סגנון העיצוב הכפרי אל כל חלל המגורים.

צבעים וחיפויי זכוכית במקלחונים

עיצוב הבית הכפרי משלב צבעים נקיים ובהירים עם ריהוט ואביזרים בסגנון. בעת בחירת צבעים לעיצוב הבית, גוונים בהירים עד בינוניים של לבן, צהוב, ורוד, ירוק או חום יהיו בחירות טובות. הצבעים צריכים לשקף תחושה של כפר. כדי להוסיף לקירות הצבועים, בעלי הבית או המעצב/ת עשויים להחליט להשתמש בחיפויי זכוכית בעל אופי כפרי. חיפוי זכוכית כגון פרחים או צמחים בקיר המקלחון. אחרים היו משתמשים בחיפוי זכוכית למטבחים בהדפס פירות או ירקות. פנלים עם טפטים ישמשו לעתים קרובות בסגנון הזה. זה בסדר להשתמש בתוספות אלה אבל כלל האצבע הוא – לוודא שהסגנונות לא יתנגשו זה בזו.

החלפה של כיורי מטבח לכיור בסגנון הכפרי יכולה לחולל שינוי מהותי ומרכזי בכל החלל. כיור גדול לבן שחלקו הקידמי יוצא החוצה מן הארון. כיור מטבח שכזה בגימור חלק או עם שקעי פסים מאונכים בסגנון שוקת, יוכל לתת את הפן העיצובי המיוחל. תנו לכיורים לקבוע את העיצוב!

לשמירה על סגנון כפרי ופשוט, לעיצוב הבית נשתמש בעץ – עץ טבעי. כאשר מחליטים על חומר לרצפה, עץ טבעי הוא בחירה מצויינת. כמובן ששימוש בעץ טבעי בשטח גדול יכול להיות יקר. אם אתם מחפשים דרך פחות יקרה לתת לרצפות מראה בסגנון, גוון בהיר של שטיח יכול מתאים או פרקט למינציה. אפשרויות אלה יתאימו מאוד לסגנון עיצוב הבית. הצעות אחרות לרצפות כפריות הן רצפות אבן או אריח. חלק מבעלי הבית, אם הם באמת יצירתיים, יקשטו את הרצפות בשבלונות ויצרו דוגמאות. דרך מצוינת נוספת להוסיף סגנון לחלל היא להשתמש בשטיחים. בהתאם לסגנון עיצוב הבית, בעלי המראה האותנטי יצרו תחושה חמימה ונעימה. שטיחים ארוגים, מרופדים או קלועים יהיו תוספת יפה לרצפה כפרית.

בחירת ריהוט ואבזור

בעת בחירת ריהוט מחמיא לעיצוב הבית הכפרי, ריהוט מעץ בהיר או נצרים יהיו עדיפים. שוב, חומרים אלה משקפים את יופיו של הטבע. אם בעל/ת בית או מעצב/ת מעדיפים בד שידגיש את הריהוט, כגון כריות או כיסויים לספה, דוגמאות פרחוניות או בדים משובצים יוסיפו למראה האותנטי.

אבזור חלל תמיד מוסיף ליופיו. בעת רכישת אביזרים שיתאימו לסגנון עיצוב הבית, כדאי לזכור את סוג האווירה שאתם מנסים ליצור, מרחב חם ומזמין. הפשטות מופיעה לעתים קרובות בעיצוב הבית הכפרי. מומלץ לא להשתמש ביותר מדי קישוטים ולבחור אביזרים שהמשפחה והחברים ייהנו מהם. תמונות במסגרות עץ פשוטות, מראות רגילות, צמחים ונרות ריחניים ילבישו את עיצוב הבית. גם אבזור החלון צריך להיות פשוט. תחרה או תריסים יעניקו תחושה כפרית נעימה. עיצוב הבית יכול להיות מעניין ומהנה. אולי הפרט העיקרי שיש לזכור הוא הפשטות. נסו לא לקשט יתר על המידה, זכרו כי יותר מדי עיטורים יתנגשו. קישוטים רבים מדי יבטלו את המרחב בחדר. עיצוב הבית הכפרי יצור עבורכם סביבה מרגיעה וידידותית, שנועדה להיות חמימה ונעימה. תהנו!