שיפוץ או שדרוג חדר אמבטיה? מה ההבדל? ומה אנחנו בעצם צריכים? שאלות חשובות שרבים אינם שואלים את עצמם. ולעתים קרובות נוטים להימנע בכלל משדרוג הבית במחשבה שהדבר יגרור הוצאות גדולות מדי. במטרה לחדד מעט את העניין, תוכלו אולי לגלות שאתם בכלל לא צריכים לשפץ את חדר האמבטיה שלכם… אלא לשדרג.

שיפוץ או שדרוג חדר אמבטיה

שיפורים לחדר אמבטיה הם בעצם הוספה או שיפוץ של דברים בחדר הרחצה שלכם. בדרך כלל זה יתבצע על ידי בעל מקצוע או שיפוצניק. אך לעתים קרובות אנשים ינסו לעשות את השיפור הזה לבד כדי לחסוך לעצמם הוצאות מיותרות. כאשר בעלי בתים מבצעים שיפורים בבית, הם ידועים כחובבנים. וזה כבר לא נקרא שיפוץ בית, אלה ידוע בשם DIY (עשה זאת בעצמך).

כיום יש כל כך הרבה תכניות טלוויזיה, ערוצי יו-טיוב שמתרכזים כל כולם בשיפוץ הבית בסגנון “עשה זאת עצמך”. יש גם המון סוגים שונים של שדרוגים לבית. טפטים, שדרוג יחידות, הנחת שטיחים חדשים, הפיכת מרתפים ועליות גג לחדרים אחרים והוספת הרחבות חדשות לבית. כל אלה הם רק חלק קטן מסוגי שיפוץ הבית שאתם יכולים לעשות.

אנשים רבים מתבלבלים לעתים קרובות בין שיפוץ חדר אמבטיה לתיקון חדר אמבטיה. שניהם שונים זה מזה. תיקון חדר רחצה הוא בעצם למצוא בעיות ואז לתקן אותן. רוב התיקונים הם סוג של דברים שתוכלו לעשות זאת בעצמכם. אבל לפעמים, ייתכן שהצינורות שלכם יתפוצצו ותצטרכו להזמין אנשי מקצוע!

הוספת מקלחונים לאמבטיה או שינוי תאורה

שיפור חדר אמבטיה לעומת זאת, הוא שדרוג החדר. להוסיף לו אביזרים חדשים, לשנות את הסגנון שלו או פשוט להוסיף קצת חמימות ועניין אליו. כמו למשל הוספת מקלחונים לאמבטיה במקום וילונות. החלפת תאורה וכו’. החלפת מקלחון לאמבטיה במקום וילון יכולה לחולל פלאים בחדר כולו. ולהפוך את חדר הרחצה ליוקרתי ממש כמו בבית מלון. אותו הדבר נכון גם לתאורה. שינוי גוף תאורה יכול לשנות את סגנון עיצובי ולהפוך חדר קר לחדר חמים ונעים.

תכנית עיצוב פנים

כאשר אנשים יוצאים לפרויקט שיפוץ חדר רחצה, הם לרוב מכינים תכנית כלכלית כלשהי. זה בעיקר  כדי לחסוך להם כסף. אם אין לכם תקציב אז סביר להניח שתוציאו הרבה, הרבה יותר ממה שאתם צריכים! לעתים קרובות כסף ניתן לחסוך על ידי רכישת דברים שיש עליהם מבצעים מיוחדים. כמו הצעות בחצי מחיר או קניית מוצר אחד והשני קבלו בחינם. אלה הדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לחסוך לכם קצת כסף.

לפני שמתחילים בפרויקט שיפוץ חדר אמבטיה, ודאו שיש לכם את היסודות מכוסים.

  • אתם יודעים מה אתם רוצים שייעשה.
  • אתם יכולים להרשות לעצמכם לעשות את השיפוץ.
  • וזה הולך להיעשות בפרק זמן מוגדר.

נקודות אלו חיוניות בפרויקט. אבל יותר מכל, יש לוודא בסוף הפרויקט שיש לכם את חדר האמבטיה שאתם רוצים באמת, לא רעיון של מישהו אחר. וודאו שחדר האמבטיה החדש מתאים לכם!

עיצוב פנים

אמרו את שתי המילים עיצוב הבית בקהל הומה נשים והמקום ישתגע. נראה ששתי המילים הללו נופחות  אש בנשים. רוב הנשים אוהבות את כל נושא עיצוב הבית. כאשר נשים נמצאות בחברת נשים, סביר להניח שיעברו כל מיני רעיונות וטיפים באוויר. מסיבה שאינה ברורה, המגדר הנשי נהנה לבצע שינויים, במיוחד בבתיהם. הרעיון להיפטר מהישן ולהביא את החדש מעורר בכל הנשים התרגשות. למרות שכיום יותר ויותר גברים מביעים גם הם עניין בנושא עיצוב הבית.

הרבה אנשים אוהבים שינוי, נשים וגברים גם יחד. עיצוב הבית הוא דרך מצוינת לבצע שינויים מיידים במרחב שלנו. אפילו שינויים קלים בעיצוב הבית יכולים להפוך את החלל לחדש ורענן. עיצוב הבית הוא דרך מצוינת לקחת חלל עייף למראה ולהפוך אותו לחדר עם אווירה מוארת ושמחה. זו דרך נהדרת ל כשהם מרגישים מדוכדכים.

עיצוב הבית יכול לכלול כל גווני צבעים שונים, בדים, רהיטים, ריצוף ואביזרים. יש אנשים שמוציאים אלפי שקלים בעיצוב בתיהם בעוד אחרים משתמשים רק בדמיון כדי לבצע שינויים מרהיבים. עיצוב הבית תלוי בטעם של כל אחד מאתנו. הכוונות שלו, וכמובן התקציב שלו. כאשר לאנשים יש הרבה כסף לעיצוב הבית, לעתים קרובות הם ישכרו מעצב פנים או אפילו אדריכל.

מעצבי פנים

העסקת מעצב/ת פנים מקצועי/ת היא הזדמנות מצוינת להפוך את הבית למעוצב בקו האפנה. מעצבי הפנים נמצאים בקשר קבוע עם כל הטרנדים והסגנונות העדכניים ביותר לבית.

לקשט. עם הכישרון והניסיון שלהם, הם מסוגלים לקחת חדר פשוט ומשעמם ולהפוך אותו לחלל חם ומרגש לבלות בו. בכל הנוגע לעיצוב פנים, אם חשקה נפשכם בעיצוב בלתי נתפס לחלוטין, אולי תרצו לשכור מעצב/ת פנים מקצועי/ת.

עיצוב הבית חשוב מאוד להרבה אנשים. למעשה, יש כאלה שעושים שינויים בביתם בכל כמה חודשים. רוב האנשים אוהבים להוסיף קצת עיצוב בתקופת הפסח, אבל יש כאלה שאוהבים לעצב את ביתם בכל עונה, באביב, בקיץ, בסתיו ובחורף. באמצעות טיפים ורעיונות לעיצוב הבית, אנשים הופכים את בתיהם כך שיתאימו לכל עונה.

השבחת נכסים

כאשר בעלי בתים מנסים למכור את ביתם, מעט עיצוב פנים עשוי להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם. אנשים הצופים בבית נמשכים לרוב לעיצוב של החלל. עיצוב פנים מספק לבעל הבית את ההזדמנות לתת לביתו מתיחת פנים לפני שמוציאים אותו לשוק הנדל”ן. עם כמה שינויים קלים ברהיטים שהוצבו בחדר, אולי צבע מרגיע על הקירות, וזר פרחים באגרטל מקסים על שולחן, אולי יזכה לקונה פוטנציאלי. כאשר הבית מעוצב יפה, יש עדויות לכך שבעל הבית מתגאה בביתו ודואג לו. זה בהחלט יעשה רושם טוב על קונה פוטנציאלי. רק כמה טריקים קטנים בעיצוב פנים עשויים להיות אחראים למכירת הבית במהירות.